İade Koşulları

Müşterilerimiz, 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre, satın almış olunan takı grubuna giren ürün/lerin teslim alınma tarihi itibariyle fatura tarihinden sonraki ilk 14 gün içerisinde kullanılmadığı tespit edildiği taktirde aynı ürün grubundan farklı bir ürün ile değiştirebilme hakkına sahiptirler.

Altın fiyatları dünya altın borsasındaki değişikliklere göre güncellenmektedir. Bu nedenle külçe/gram altın, ziynet altın (çeyrek altın, reşat, gremse, ata lira vs) ve 22 ayar işçiliksiz bilezik siparişleri kesin sipariştir, herhangi bir nedenden dolayı iptal edilemez, iade edilemez! Ürün ile ilgili üretim kusuru olması durumunda yenisi ile değiştirilecektir, sipariş veren kişi bu şartları kabul etmiş sayılır.

Değişiklik ve İade işleminin başlaması için müşterilerimiz iletişim bilgileri olarak belirttiğimiz kanallarımızdan telefon veya e-posta yoluyla mutlaka bizimle iletişime geçmeli ve iade işlemi için bir iade takip ya da iade değişim numarası almalıdır.

İade işlemini tamamlamak için müşterilerimiz iade takip numarası ile birlikte gönderdiğimiz iade-değişim formunu doldurarak ürünü garantili bir şekilde açık olarak adresi belirtilen, Eyim Mücevherat’a kargo yoluyla göndermek durumundadır. Bu aşamada oluşacak Kargo masrafları Eyimli Mücevherat’a aittir. İade edilecek ürünle birlikte müşterilerimizin geri göndermesi gerekenler şunlardır: Ürün ambalajı, ürün garanti sertifikası, faturası, varsa promosyon/hediye ürün (paket içeriğinde gönderilen her şey). Faturasız ve Garanti sertifikasız gönderilen ürünler için iade işlemi gerçekleştirilemez; böyle bir durumda ürün kabul edilmeyerek geri gönderilir.

Özel sipariş ile yapılan ürünler, müşteri parmağına göre ebat ölçüsü değiştirilen ürünler ve üzerine özel yazılar yazılmış ürünler iade alınmaz.

İade edilecek ürün tamamen hasarsız olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz.

Ürün iade işlemleri, ürünün uzmanlarımız tarafından incelenmesi yapıldıktan sonra, iade işlemleri başlatılır.

Havale/EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ürünün iadesi onaylanmış ve ürün Eyimli Mücevherat’a teslim edilmiş ise ilgili fatura tutarı 10 gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi/banka kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1 – 10 gün arasında sürebilmektedir.


Garanti Koşulları

Eyimli Mücevherat online alışveriş mağazası sayfasından aldığınız ürünler 2 sene boyunca garantilidir. Kullanım süresi içerisinde ürün ile ilgili herhangi bir üretim hatası ortaya çıkması durumunda Eyimli Mücevherat ürünü tamir etme ya da yenisi ile değiştirme garantisini verir. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan fiziksel tahribat garanti kapsamına girmez. Ürününüzü kullanım hatalarından korumak ve ürün bakımı ile ilgili bilgi almak için ürününüzle birlikte gelen “Ürün Kullanım Kılavuzu”nu inceleyebilirsiniz.